Historia Polski i świata

Historia powszechna

Wiosna Ludów w Polsce - Referat Wypracowanie


Wypracowania Referaty Opracowania

historia polski

Spis referatów

- Specjalnie dla licealistów wypracowania oraz wiele innych opracowań.
- macierz bcg


Wiosna Ludów w Polsce


Wiosna Ludów w Polsce - W 1815 roku zostało zawarte Święte Przymierze. Miało stać na straży porządku europejskiego. Pierwszym wystąpieniem przeciwko takiemu ładowi było powstanie w Belgii i Grecji w roku 1830. Kolejne było nieudane powstanie listopadowe w Polsce. Wydarzenia te ukazały jednak, że porządek wiedeński jest sztuczny. W latach czterdziestych XIX wieku istniały wyraźne napięcia polityczno-gospodarczo- społeczne. Robotnicy zaczęli walczyć o swoje prawa, a burżuazja dążyła do władzy. Wydarzenia rewolucji lutowej we Francji były sygnałem, że nadszedł kres starego ładu.

Ruchy rewolucyjne objęły także tereny Polski. W marcu 1848 wybuchła rewolucja w Wielkim Księstwie Poznańskim. Nie była to jednak walka zbrojna. Dnia...

Cały tekst pt. Wiosna Ludów w Polsce zawiera:
- 6501 znaków
- 847 wyrazów
- 113 zdań

Kod otrzymany w SMSie:  

Aby otrzymać 24 godzinny kod dostępu do wszystkich referatów i wypracowań z historii wyślij SMS o treści AP.historia pod numer usługa SMS chwilowo niedostępna

Koszt przesłania wiadomości SMS to 5 zł netto (6.15 zł brutto).

W razie braku SMSa zwrotnego z kodem skontaktuj się z dostawcą usługi SMS, firmą Dotpay.pl

W razie problemów z serwisem skontaktuj się z nami - pisząc na adres admin[małpa]sekret.org lub korzystając z formularza kontaktowego.

Usługa SMS dostępna jest we wszystkich polskich sieciach GSM. Serwis SMS obsługiwany przez Dotpay.pl - Regulamin usługi SMS.

Kolejne tematy:
Ziemie polskie pod okupacją radziecką
Ziemie polskie pod okupacją niemiecką
Wyprawa moskiewska Napoleona
Wybuch Wielkiej Rewolucji Francuskiej
Wojna w Afryce


Mapa strony | RSS 2.0