Historia Polski i świata

Historia powszechna

Święte Przymierze - Referat Wypracowanie


Wypracowania Referaty Opracowania

historia polski

Spis referatów

- Specjalnie dla licealistów motywy literackie oraz wiele innych opracowań.
- macierz bcg


Święte Przymierze


Święte Przymierze - Car Aleksander I wierzył w swoją misję wyzwoliciela Europy, uważał, że ma do spełnienia misję szczególną. Porządek, który został ustalony na Kongresie Wiedeńskim był porządkiem sztucznym i dlatego car Aleksander I wysuwał propozycje utworzenia instytucji która miała by pilnować tegoż porządku w Europie.

10 września 1815 r. Aleksander I w Paryżu przedstawił projekt takiej instytucji królowi pruskiemu i cesarzowi austriackiemu. Po naniesieniu kilku poprawek przez kanclerza Metternicha 26 września powołana została instytucja, która do historii przeszła pod nazwą Świętego Przymierza. Dokument zaczynał się od słów : „W imię Świętej niepodzielnej Trójcy”, a trzej monarchowie deklarowali, że będą nawzajem...

Cały tekst pt. Święte Przymierze zawiera:
- 7638 znaków
- 1038 wyrazów
- 92 zdań

Kod otrzymany w SMSie:  

Aby otrzymać 24 godzinny kod dostępu do wszystkich referatów i wypracowań z historii wyślij SMS o treści AP.historia pod numer usługa SMS chwilowo niedostępna

Koszt przesłania wiadomości SMS to 5 zł netto (6.15 zł brutto).

W razie braku SMSa zwrotnego z kodem skontaktuj się z dostawcą usługi SMS, firmą Dotpay.pl

W razie problemów z serwisem skontaktuj się z nami - pisząc na adres admin[małpa]sekret.org lub korzystając z formularza kontaktowego.

Usługa SMS dostępna jest we wszystkich polskich sieciach GSM. Serwis SMS obsługiwany przez Dotpay.pl - Regulamin usługi SMS.

Kolejne tematy:
Ziemie polskie pod okupacją radziecką
Ziemie polskie pod okupacją niemiecką
Wojna w Afryce
Powstanie Wielkiej Koalicji
Najazd niemiecki na ZSRR


Mapa strony | RSS 2.0