Historia Polski i świata

Historia powszechna

Bitwa o Wielką Brytanię - Referat Wypracowanie


Wypracowania Referaty Opracowania

historia polski

Spis referatów

- macierz bcg
- Specjalnie dla licealistów ściągi z historii oraz wiele innych opracowań.


Bitwa o Wielką Brytanię


Bitwa o Wielką Brytanię - W czerwcu 1940 roku zakończyła się kampania francuska. Hitler urósł do rangi geniusza. O ile przed atakiem na Francję część generałów podchodziła sceptycznie do jego talentu, po klęsce Francji zasadniczo nikt głośno nie protestował wobec nowych planów inwazji. Hitler zastanawiał się nad uderzeniem w kierunku wschodnim, uważał że przyszedł już czas zerwania sojuszu ze Stalinem. Jednak dostrzegał także niebezpieczeństwo w ataku na ZSRR, gdyż nie wyjaśniona była sprawa Wielkiej Brytanii. Jak zachowa się ona w momencie ataku na ZSRR.
Ribentropp przekonywał Hitlera, że uda się nakłonić Wielką Brytanię do rozmów na temat podziału wpływów w Europie. Stąd prawdopodobnie wynikał rozkaz...

Cały tekst pt. Bitwa o Wielką Brytanię zawiera:
- 4218 znaków
- 573 wyrazów
- 42 zdań

Kod otrzymany w SMSie:  

Aby otrzymać 24 godzinny kod dostępu do wszystkich referatów i wypracowań z historii wyślij SMS o treści AP.historia pod numer usługa SMS chwilowo niedostępna

Koszt przesłania wiadomości SMS to 5 zł netto (6.15 zł brutto).

W razie braku SMSa zwrotnego z kodem skontaktuj się z dostawcą usługi SMS, firmą Dotpay.pl

W razie problemów z serwisem skontaktuj się z nami - pisząc na adres admin[małpa]sekret.org lub korzystając z formularza kontaktowego.

Usługa SMS dostępna jest we wszystkich polskich sieciach GSM. Serwis SMS obsługiwany przez Dotpay.pl - Regulamin usługi SMS.

Kolejne tematy:
Ziemie polskie pod okupacją radziecką
Ziemie polskie pod okupacją niemiecką
Wojna w Afryce
Powstanie Wielkiej Koalicji
Najazd niemiecki na ZSRR


Mapa strony | RSS 2.0