Historia Polski i świata

Historia powszechna

Najazd niemiecki na ZSRR - Referat Wypracowanie


Wypracowania Referaty Opracowania

historia polski

Spis referatów

- Specjalnie dla licealistów streszczenia lektur oraz wiele innych opracowań.
- macierz bcg


Najazd niemiecki na ZSRR


Najazd niemiecki na ZSRR - Działania wywiadu niemieckiego na terenie ZSRR to początek lat 20-tych, choć wówczas był to przede wszystkim wywiad gospodarczy. Dojście Hitlera do władzy rozszerza zakres działania wywiadu niemieckiego. Hitler w swoich planach widzi podbity i skolonizowany ZSRR. Decyzja o przygotowaniu planu agresji nastąpiła po pokonaniu Francji - w 1940 roku. Plan Barbarossa obejmował dwa założenia - rozbicie, a następnie opanowanie ZSRR. Plan ten był gotowy i podpisany już 18 grudnia 1940 roku, jednak wydarzenia na Bałkanach uniemożliwiły rozpoczęcie ataku w terminie planowanym, a mianowicie 15 maja 1941 roku. Termin został przesunięty na 22 czerwca (pierwszy błąd).

Hitler liczył na...

Cały tekst pt. Najazd niemiecki na ZSRR zawiera:
- 22912 znaków
- 3218 wyrazów
- 231 zdań

Kod otrzymany w SMSie:  

Aby otrzymać 24 godzinny kod dostępu do wszystkich referatów i wypracowań z historii wyślij SMS o treści AP.historia pod numer usługa SMS chwilowo niedostępna

Koszt przesłania wiadomości SMS to 5 zł netto (6.15 zł brutto).

W razie braku SMSa zwrotnego z kodem skontaktuj się z dostawcą usługi SMS, firmą Dotpay.pl

W razie problemów z serwisem skontaktuj się z nami - pisząc na adres admin[małpa]sekret.org lub korzystając z formularza kontaktowego.

Usługa SMS dostępna jest we wszystkich polskich sieciach GSM. Serwis SMS obsługiwany przez Dotpay.pl - Regulamin usługi SMS.

Kolejne tematy:
Wojna w Afryce
Powstanie Wielkiej Koalicji
Bitwa na Łuku Kurskim
Bitwa moskiewska i stalingradzka


Mapa strony | RSS 2.0