Historia Polski i świata

Historia powszechna

Wojna w Afryce - Referat Wypracowanie


Wypracowania Referaty Opracowania

historia polski

Spis referatów

- Tylko i wyłącznie testy z psychologii dla studentów.
- Opracowania dla studentów: hotelarstwo ściąga oraz referaty, projekty itp.


Wojna w Afryce


Wojna w Afryce - Kiedy wojska niemieckie zaangażowane były w wojnę z Wielką Brytanię, Mussolini postanowił to wykorzystać i przejąć kontrolę nad Morzem Śródziemnym. Już w lipcu 1940 roku flota włoska rozpoczyna oczyszczanie z okrętów brytyjskich akwenu M. Śródziemnego. W sztabie włoskim przygotowany został w sposób błyskawiczny plan ataku na Grecję, Jugosławię, Egipt, Sudan. Armia włoska była słabo zaopatrzona, generalicja niezbyt przychylnie odnosiła się do planów duce.
W Afryce po opanowaniu Etiopii stacjonowała 360 tysięczna armia włoska, w której służyło 50 tysięcy Włochów, a resztę stanowili Afrykańczycy, przymusowo wcieleni do armii. Była to armia słabo uzbrojona i nie przygotowana do walki. Druga armia...

Cały tekst pt. Wojna w Afryce zawiera:
- 4677 znaków
- 668 wyrazów
- 58 zdań

Kod otrzymany w SMSie:  

Aby otrzymać 24 godzinny kod dostępu do wszystkich referatów i wypracowań z historii wyślij SMS o treści AP.historia pod numer usługa SMS chwilowo niedostępna

Koszt przesłania wiadomości SMS to 5 zł netto (6.15 zł brutto).

W razie braku SMSa zwrotnego z kodem skontaktuj się z dostawcą usługi SMS, firmą Dotpay.pl

W razie problemów z serwisem skontaktuj się z nami - pisząc na adres admin[małpa]sekret.org lub korzystając z formularza kontaktowego.

Usługa SMS dostępna jest we wszystkich polskich sieciach GSM. Serwis SMS obsługiwany przez Dotpay.pl - Regulamin usługi SMS.

Kolejne tematy:
Powstanie Wielkiej Koalicji
Bitwa na Łuku Kurskim
Bitwa moskiewska i stalingradzka


Mapa strony | RSS 2.0