Historia Polski i świata

Historia powszechna

Powstanie Wielkiej Koalicji - Referat Wypracowanie


Wypracowania Referaty Opracowania

historia polski

Spis referatów

- Tylko i wyłącznie testy z psychologii dla studentów.
- Specjalnie dla licealistów gotowe wypracowania oraz wiele innych opracowań.


Powstanie Wielkiej Koalicji


Powstanie Wielkiej Koalicji - Po napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę Wielka Brytania wypowiedziała Niemcom wojnę, zgodnie z udzielonymi wcześniej gwarancjami. Ale Wielka Brytania nie była wówczas do wojny przygotowana, dlatego nie podjęła żadnych działań.
W roku 1940 Wielka Brytania podjęła wiele akcji wspierających państwa zmagające się z III Rzeszą. Od kwietnia do czerwca 1940 roku w Norwegii, od maja do czerwca na terenie Francji. Po kapitulacji Francji cały ciężar prowadzenia wojny spocznie na Wielkiej Brytanii.
10 maja 1940 roku na czele rządu szerokiej koalicji stanął Winston Churchill. Był to rząd cieszący się dużym zaufaniem społecznym, dzięki czemu udało się zmobilizować ludność do...

Cały tekst pt. Powstanie Wielkiej Koalicji zawiera:
- 6256 znaków
- 846 wyrazów
- 56 zdań

Kod otrzymany w SMSie:  

Aby otrzymać 24 godzinny kod dostępu do wszystkich referatów i wypracowań z historii wyślij SMS o treści AP.historia pod numer usługa SMS chwilowo niedostępna

Koszt przesłania wiadomości SMS to 5 zł netto (6.15 zł brutto).

W razie braku SMSa zwrotnego z kodem skontaktuj się z dostawcą usługi SMS, firmą Dotpay.pl

W razie problemów z serwisem skontaktuj się z nami - pisząc na adres admin[małpa]sekret.org lub korzystając z formularza kontaktowego.

Usługa SMS dostępna jest we wszystkich polskich sieciach GSM. Serwis SMS obsługiwany przez Dotpay.pl - Regulamin usługi SMS.

Kolejne tematy:
Bitwa na Łuku Kurskim
Bitwa moskiewska i stalingradzka


Mapa strony | RSS 2.0