Historia Polski i świata

Historia powszechna

Bitwa moskiewska i stalingradzka - Referat Wypracowanie


Wypracowania Referaty Opracowania

historia polski

Spis referatów

- Opracowania dla studentów: agrobiznes oraz referaty, projekty itp.
- macierz bcg


Bitwa moskiewska i stalingradzka


Bitwa moskiewska i stalingradzka - Armia niemiecka dotarła pod Moskwę. Była to już armia zmęczona, armia, która zrozumiała, że plan wojny błyskawicznej załamał się. Na kierunku Leningradzkim armia niemiecka wkroczyła na głębokość 800 km, na odcinku moskiewskim prawie 1000, a na odcinku południowo - wschodnim na 1300 km.
Stalin podjął decyzję o obronie stolicy. Jedna ze stacji metra została przystosowana na Kwaterę główną. Niemcy dysponowali przewagą techniczną, ale w okresie zimy ta przewaga przestała się liczyć. Przygotowania do ataku na Moskwę Niemcy rozpoczęli już w październiku. 23 listopada armia niemiecka zajęła Krasną Polanę i zajęła pozycje na 27 km od Moskwy. Do końca tego...

Cały tekst pt. Bitwa moskiewska i stalingradzka zawiera:
- 5460 znaków
- 768 wyrazów
- 65 zdań

Kod otrzymany w SMSie:  

Aby otrzymać 24 godzinny kod dostępu do wszystkich referatów i wypracowań z historii wyślij SMS o treści AP.historia pod numer usługa SMS chwilowo niedostępna

Koszt przesłania wiadomości SMS to 5 zł netto (6.15 zł brutto).

W razie braku SMSa zwrotnego z kodem skontaktuj się z dostawcą usługi SMS, firmą Dotpay.pl

W razie problemów z serwisem skontaktuj się z nami - pisząc na adres admin[małpa]sekret.org lub korzystając z formularza kontaktowego.

Usługa SMS dostępna jest we wszystkich polskich sieciach GSM. Serwis SMS obsługiwany przez Dotpay.pl - Regulamin usługi SMS.

Kolejne tematy:
Bitwa na Łuku Kurskim


Mapa strony | RSS 2.0