Historia Polski i świata

Historia powszechna

Bitwa na Łuku Kurskim - Referat Wypracowanie


Wypracowania Referaty Opracowania

historia polski

Spis referatów

- Tylko i wyłącznie psychologia dla studentów.
- macierz bcg


Bitwa na Łuku Kurskim


Bitwa na Łuku Kurskim - Operacja na Łuku Kurskim została opatrzona kryptonimem Zitadelle. Była to ostatnia niemiecka ofensywa na froncie wschodnim o wyraźnym charakterze strategicznym, której celem było przejęcie ponownie inicjatywy po klęsce stalingradzkiej.
Klęska stalingradzka spowodowała reorganizację wojsk niemieckich. Hitler zlikwidował grupę armii B, natomiast grupa armii Don została przekształcona w grupę armii południe pod dowództwem feldmarszałka von Mansteina. Przegrupowanie jednak nie zmieniło sytuacji na froncie - Niemcy muszą się wycofywać z Rostowa, Charkowa, a armiom niemieckim grozi okrążenie. W takiej sytuacji w sztabie niemieckim narodził się plan kontruderzenia. Armie niemieckie rozpoczną swoją operację 22 lutego 1943 roku. Do akcji zostały użyte 1 i...

Cały tekst pt. Bitwa na Łuku Kurskim zawiera:
- 6421 znaków
- 862 wyrazów
- 66 zdań

Kod otrzymany w SMSie:  

Aby otrzymać 24 godzinny kod dostępu do wszystkich referatów i wypracowań z historii wyślij SMS o treści AP.historia pod numer usługa SMS chwilowo niedostępna

Koszt przesłania wiadomości SMS to 5 zł netto (6.15 zł brutto).

W razie braku SMSa zwrotnego z kodem skontaktuj się z dostawcą usługi SMS, firmą Dotpay.pl

W razie problemów z serwisem skontaktuj się z nami - pisząc na adres admin[małpa]sekret.org lub korzystając z formularza kontaktowego.

Usługa SMS dostępna jest we wszystkich polskich sieciach GSM. Serwis SMS obsługiwany przez Dotpay.pl - Regulamin usługi SMS.

Kolejne tematy:


Mapa strony | RSS 2.0