Historia Polski i świata

Historia powszechna

Ocena Powstania listopadowego - Referat Wypracowanie


Wypracowania Referaty Opracowania

historia polski

Spis referatów

- Specjalnie dla licealistów gotowe wypracowania oraz wiele innych opracowań.
- macierz bcg


Ocena Powstania listopadowego


Ocena Powstania listopadowego - Na wybuch Powstania Listopadowego w 1830 roku złożyły się dwie główne grupy przyczyn. Do pierwszej z nich należały wydarzenia całego piętnastolecia istnienia Królestwa Polskiego. Naród stracił nadzieję na odzyskanie pełnej niepodległości. Car Aleksander I nie wywiązał się z obietnicy powiększenia państwa o dawne ziemie polskie, a rosyjska władza była arogancka i nie przestrzegała Konstytucji. Dla najbiedniejszej części społeczeństwa, czyli chłopów, powstanie wiązało się z nadzieją na poprawę stosunków własnościowych dotyczących ziemi.

Druga przyczyna, która złożyła się na wybuch powstania związana była z kulturą narodu. Zaborcy brutalnie niszczyli jej dobra i prześladowali zawiązujące się ruchy patriotyczne. Gdy doszło do...

Cały tekst pt. Ocena Powstania listopadowego zawiera:
- 6300 znaków
- 855 wyrazów
- 65 zdań

Kod otrzymany w SMSie:  

Aby otrzymać 24 godzinny kod dostępu do wszystkich referatów i wypracowań z historii wyślij SMS o treści AP.historia pod numer usługa SMS chwilowo niedostępna

Koszt przesłania wiadomości SMS to 5 zł netto (6.15 zł brutto).

W razie braku SMSa zwrotnego z kodem skontaktuj się z dostawcą usługi SMS, firmą Dotpay.pl

W razie problemów z serwisem skontaktuj się z nami - pisząc na adres admin[małpa]sekret.org lub korzystając z formularza kontaktowego.

Usługa SMS dostępna jest we wszystkich polskich sieciach GSM. Serwis SMS obsługiwany przez Dotpay.pl - Regulamin usługi SMS.

Kolejne tematy:
Złoty wiek
Ziemie polskie pod okupacją radziecką
Ziemie polskie pod okupacją niemiecką
Wyprawy krzyżowe
Wyprawy Krzysztofa Kolumba


Mapa strony | RSS 2.0